Zobacz co uzyskasz odzieży second hand

Zakup nowych ubrań przez cały czas, aby zaspokoić pragnienie stale zmieniających się trendów i konieczność wprowadzania nowych ubrań do swojej szafy może być bardzo szkodliwe dla środowiska. Zakup odzież używanej w sklepach second hand jest dobrym sposobem, aby nie tylko być na bieżąco ze światem mody, ale także zrobić coś dla środowiska, w tym samym czasie.

Niektórzy mogą sądzić, że ubrania second hand nie są tak ładne jak nowe rzeczy – jeśli też należysz do osób myślących w ten sposób wiedz, że jesteś w błędzie. Może to zająć trochę więcej czasu, aby znaleźć to co dokładnie się nam podoba, ale istnieje wiele bardzo pięknych ubrań second hand które są nawet dużo ładniejsze od tych sklepowych. Ba! Często można nawet kupić ubrania second hand w idealnym stanie, gdzie nie tylko mają lepszy zapach ale są też o wiele lepszej jakości niż cokolwiek innego w dziesięciokrotnie wyższej cenie. Takie ubrania mają piękne szwy, idealnie wykończone i są z wspaniałych materiałów. Wędrując po lokalnych sklepach można często trafiać na niską jakość niektórych ubrań. Być może niektórym nie przeszkadza to, że będą nosić ubrania ze złej jakości materiałów, ale dla większości całe szczęście jakość ubrania ma znaczenie – dlatego warto wiedzieć, że te second hand często prezentują się wiele lepiej.


Niektórzy mówią że odzież
second hand jest niemodna. To kolejny mit – po pierwsze dlatego, że te same trendy wracają sezon po sezonie. Wystarczy spojrzeć na te kwiatowe wydruki, ubrania w żeglarskim stylu czy mini sukienki w stylu lat sześćdziesiątych. Wszystkie te trendy zostały zaobserwowane na wybiegach wielokrotnie na przestrzeni ostatnich 10 lat. Dlatego proszę mi zaufać second hand wiedzą jaki jest kluczowy trend w tym roku.

Te ubrania naprawdę potrafią być stylowe i modne. Kupując odzież używaną na którą można sobie pozwolić, można kupić naprawdę dobrej jakości klasyczne ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody i akcesoria naprawdę wyszukane.


Trendy i mody stale się zmieniają, ale noszenie najnowszej mody nie znaczy, że dobrze wyglądasz. Kobieta powinna znaleźć swój charakter i indywidualny styl i nosić to, co naprawdę jej pasuje. Odzież
second hand świetnie nadają się do eksperymentowania z wyglądem i znalezienia ubrań wysokiej jakości za ułamek ceny.

To może wydawać się trochę szalone ale naprawdę coraz więcej kobiet odwraca się od kupowania nowych ubrań, zamiast tego decydując się na zakupy w sklepach typu second hand. Czasem ma to miejsce ze względu na czynniki ekonomiczne, czasami nie względów ekologicznych, ale dlatego, że mają dość tych samych stylów ubrań, które są w sklepach.


Istnieje wiele korzyści, związanych z noszeniem odzieży używanej w tym redukcja odpadów oraz to że tak oszczędza się pieniądze i szuka się ubrań innych od wszystkich innych. Kupowanie ubrań ze zwykłych sklepów High Street może prowadzić do wyglądania tak, tak jak każda inna. Noszenie ubrań
second hand otwiera zupełnie nowy świat ubrań z ogromną różnorodnością i wyborem.


Jeśli zdecydujesz się na takie ubrania, musisz to zaplanować i przygotować się, takie zakupy to świetna zabawa i jest to bardzo satysfakcjonujące zadanie, ale może zająć trochę czasu. Kluczem do znalezienia wspaniałej odzieży vintage jest wiedzieć, jakie style będzie Ci odpowiadać i szukać tych które mają wysoką jakość i dobrze wykonane elementy. Odzież
second hand może wiązać się z niewielkim zużyciem więc ważne jest, aby sprawdzić każdy kawałek dokładnie i zdawać sobie sprawę z tego, co jest akceptowalne dla Ciebie, a co nie. Niektóre uszkodzenia można łatwo naprawić np małe rozdarcie wzdłuż szwu, jednak np. duże rozerwania w widocznym miejscu nie będą tak łatwe do skorygowania.

Odzież second hand to nie tylko hobby, to sposób na życie. Prawdopodobnie nie znajdziesz tam wszystkiego, co chcesz lub potrzebujesz w jednym sklepie i trzeba nieustannie szukać wszędzie, aż znajdziesz ciuszki, które pokochasz. Ceny i jakość za odzież second hand będzie się różnić w zależności od tego, gdzie robić zakupy – najlepiej zmaksymalizować swoje szanse na znalezienie ubrań poprzez poszukiwanie używanych także online.

Dodaj komentarz