Podkreśl swoje usta konturówką do ust

Błyszczące i soczyste usta prowokują. To synonim seksapilu. Uśmiech pomalowanymi ustami znacznie wpływa na to, że ma się bardziej młodzieńczy wygląd. Są one najważniejszą częścią twarzy, bez których żaden makijaż nie będzie kompletny. Dzisiaj w sklepach są dostępne liczne kosmetyki do ust, od szminek, przez kredka do ust aż po błyszczki. Stosowanie makijażu na usta jest tak naprawdę techniką trzech kroków. Makijaż warg jest idealny, jeśli jest zrobiony pewną ręką, a niektóre praktyki i znajomość technik korekcyjnych są dodatkowym atutem gdy chcesz to zrobić naprawdę dobrze.

Krok 1 czas na zarys

Nałożenie w odpowiedni sposób kredki do ust jest zazwyczaj trudniejsze niż nałożenie szminki. Taka kredka do ust jest używana do podkreślenia linii warg. Konturówki są dobrodziejstwem dla określenia kształtu, jeśli nie jest on idealny. To właśnie kredka do ust sprawia że usta są gładkie i nietłusta przed nałożeniem reszty kosmetyków. Należy jednak pamiętać, że każda kredka do ust powinna być tego samego koloru lub blisko odcienia szminki. Nałożenie kredki wewnątrz naturalnego konturu sprawia, że usta stają się cieńsze i pełniejsze zaś stworzenie naturalnej linii na zewnątrz warg sprawia, że wyglądają na grubsze i mięsiste. Dzięki zastosowaniu kosmetyku, jakim jest kredka do ust przyczyniamy się także do przedłużenia trwałości szminki. Wystarczy ją delikatnie nałożyć począwszy od środka górnej wargi rozciągając w kierunku kącika ust i dolnej wargi. Najważniejsze jest to, by wszystko robić pewną ręką.

Krok 2 gruntowanie i wypełnienie ust szminką

Nierównomierny koloryt skóry wargi można przezwyciężyć poprzez wypełnienie specjalną szminką. Różnorodne kolorowe pomadki są wykorzystywane do wypełnienia przestrzeni między zaznaczeniem konturów. Wybór koloru powinien harmonizować z resztą makijażu i stroju, jak również z twoimi osobistymi preferencjami. Delikatne kolory dobrze wyglądają na bladych cerach podczas gdy panie mające ciemniejszą skórę mogą się porwać na naprawdę żywe odcienie. Takie szminki są w tubach, ołówkach, a nawet w wielu innych opcjach. Podczas wyboru koloru warto również zwrócić uwagę na aktualne trendy jakie są w modzie gdyż one też mają ważną rolę.

Za pomocą pędzla można wypełnić kolorem pozostałą część warg. Jest ich sporo do wyboru. Można też zmieszać kolor „konturówki” i wraz z odrobiną ulubionej szminki, dzięki czemu kredka do ust nie będzie wyglądać zbyt wulgarnie, nie będzie też żadnych ostrych krawędzi. Szminkę należy zastosować dwukrotnie. Po nałożeniu pierwszej warstwy, osuszyć ją bibułką dwuwarstwową umieszczając między wargami naciskając łagodnie lub naciskając bibułki w ustach. To pochłania nadmiar sebum i pozostawia matowy wygląd warg. Po zrobieniu tej czynności należy ponownie zastosować kolor na wargi. Procedura ta podobnie jak kredka do ust sprawia, że szminka utrzymuje się na ustach dłużej. Warto tutaj dodać, że zamiast matowej szminki kobiety powyżej 40 roku życia będą wyglądać najlepiej z odrobiną połysku na ustach.

Krok 3: Błyszczyk

Zastosuj błyszczyk na szminkę lub po prostu sam na wargach. Błyszczyk może rewelacyjnie podkreślić usta i sprawić, że będą znacznie pełniejsze. Kobiety które z natury mają naprawdę obfite usta powinny jednak odpuścić sobie błyszczyk lub używać go naprawdę oszczędnie.

Nie martw się, jeśli zabraknie Ci pod ręką błyszczyku – wazelina będzie działać w ten sam sposób. Nie musisz zatem wyjść do ludzi wargami pokrytymi za pomocą matowej szminki, możesz za pomocą prostego sposobu jakim jest wazelina i kredka do ust nadać im naprawdę błyszczące wykończenie.

Błyszczyki, kredka do ust i pomadki są niezbędne w makijażu. Wybierając kolor warg trzeba jednak uwzględniać swój odcień skóry, kolor oczu i kształt warg. Najlepiej wybrać kolor, który jest o jeden lub dwa odcienie ciemniejszy niż odcień skóry. Oto ogólne zasady wyboru szminki. Jeśli masz jasną skórę (jesteś kobietą o jasnej karnacji) należy wybrać neutralne lub nude, róże i kolory koralowe. Średnie odcienie skóry świetnie wyglądają z dodatkiem głębokiego fioletu, bordo, a także w ramach innych kolorów. Jeśli skóra jest ciemna masz trochę większą elastyczność możesz postawić na jaśniejszy kolor, taki jak szampan lub orzech kolory – te są idealne w ciągu dnia i możesz też przebierać w ciemniejszych kolorach, takich jak głębokie fiolety i kolory wina na wieczór. Pamiętaj, że należy zastosować szminkę zaczynając od zewnętrznego kącika górnej wargi zatrzymując się w środku. Powtórz to po drugiej stronie. Połącz na środku warg z wykorzystaniem zaokrąglonych końcówek. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z naturalną linią warg. Powtórz te same czynności na dolnej wardze.

Wskazówka dla pań w kwiecie wieku:

Jedną z widocznych oznak starzenia jest zmniejszenie grubości wargi wraz z utratą konturu. Oznacza to, że górna krawędź zawsze jest nieco mniejsza niż dolna, jednak czasami kontur ust w tym wieku z czasem zmienia się na taki, który nie jest satysfakcjonująca. Jest to kwesta, która musi być zindywidualizowane. Jednak warto wiedzieć o tym, że jeśli pani w kwiecie wieku chce stworzyć piękne, naturalne, pełne usta także może sobie pomóc wykorzystując do tego konturówkę.

Dodaj komentarz