Okulary – modna ochrona

Poza tym że stanowią wspaniałe uzupełnienie garderoby, okulary również odgrywają ważną rolę w ochronie oczu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Ochrona oczu w okularach przeciwsłonecznych jest tak samo ważna jak ochrona skóry. UV (ultrafiolet) światło składa się z trzech pasm świetlnych zawierających UVA, UVB i UVC. UVA światło nie prowadzi do jakichkolwiek wad wzroku ale oczy powinny być nadal chronione przed nim. UVB jest najbardziej szkodliwe – może doprowadzić do poparzenia skóry i uszkodzenie oczu, co może prowadzić do zaćmy i UVC jest też dość niekonfliktowe. Przy zakupie okularów ważne jest, aby znaleźć parę okularów przeciwsłonecznych, które mają co najmniej dziewięćdziesiąt osiem procent UVA i UVB, aby mieć pewność że twoje oczy mają zapewnioną jak najlepszą ochronę.


Nigdy nie było tak wiele okularów jeśli chodzi o wzory, style i kolory do wyboru, bez względu na to czy chodzi ci o zakup okularów ze zniżkami, czy też mają to być
okulary dla dzieci, markowe okulary, okulary na receptę czy okulary sportowe – wybory są nieograniczone. Cokolwiek wybierzesz musisz mieć pewność, że są dobre dla oczu.


Zakup okularów może być ekscytującym i przytłaczającym doświadczeniem ze względu na szeroki wachlarz stylów, wzorów i kolorów ramek oraz soczewek do wyboru. Niektóre z popularnych trendów w okularach dziś to
okulary które mają oprawy wykonane z metalu albo z widocznymi ćwiekami i o ażurowych wzorach. Modne są też kwadratowe lub z zaokrąglonymi ramkami. Polecamy także okulary z elementami biżuterii, dżetów i wiele innych. Można naprawdę wybrać model idealny dla siebie.

Dodaj komentarz