Ekskluzywne dywany – do jakich pomieszczeń nadają się najlepiej?

carpets-2352930_1280

Kupno dywanu to spory wydatek, nawet jeśli wybierze się jedną z mniejszych wersji rozmiarowych. Warto więc nie tylko dobrze zainwestować swoje pieniądze, ale i przemyśleć decyzję o zakupie pod kątem pomieszczenia, w którym zamierza się taki dywan ułożyć. Sprawa komplikuje się dodatkowo w sposób zasadniczy, jeśli wybór konsumenta padnie na jeden z ekskluzywnych modeli – ręcznie tkany, tkany ze szlachetnego materiału oraz reprezentujący wzornictwo odpowiadające najnowszym trendom w modzie związanej z aranżacją wnętrz.

Pokój dziecięcy powinno wykluczyć się jako pierwszy z grona listy możliwych lokalizacji, gdyż beztroska maluchów potrafi w jednej chwili doprowadzić do tego, że kilka czy kilkanaście tysięcy złotych wydanych na dywan pójdzie na marne, np. z powodu niemożliwej do wywabienia palmy, która odtąd już zawsze będzie szpecić runo z jedwabiu bambusowego.

Jednym z lepszych wyjść jest sypialnia. Miejsce to nie jest zbyt intensywnie eksploatowane, każdy lubi kiedy urządzone jest ze smakiem i nie ma obaw, że taki dywan zbyt szybko straci blask. Jednym z walorów jest również dyskrecja i… skromność takiego rozwiązania, bo czy w gruncie rzeczy chodzi o to, by każdy z gości widział jak kosztowny zakup poczyniliśmy.

Niektórzy zapewne pragną wyrazić poprzez zakup ekskluzywnego dywanu swój prestiż. Dla tych z państwa proponujemy ułożenie go w salonie, gdzie każdy będzie mógł zobaczyć ów nabytek, ale i gdzie zdecydowanie spędza się najwięcej czasu – leżąc na takim dywanie podczas oglądania filmu na pewno można poczuć się wyjątkowo.

Dodaj komentarz