Jaki dywan do dziecięcej sypialni, czyli jak uszczęśliwić malucha?

carpet-802290_960_720
Pokój dziecka to miejsce w którym dużo się dziej. Zabawki, rysunki, gry, dużo śmiechu oraz energii muszą więc otrzymać odpowiednią oprawę, a nie ma na to lepszej metody niż umiejętna aranżacja wnętrza. Kolor ścian, mebli czy rodzaj lamp to podstawa, ale warto pamiętać również o potencjale, jaki kryją w sobie dywany. Dziecięca sypialnia służy nie tylko do odpoczynku, ale również do nauki i rozrywki, dobrze by więc było, gdyby wybrany dywan był w stanie to właściwie podkreślić, a także pomóc w realizacji tych czynności.

Na pytanie „jaki dywan wybrać do dziecięcej sypialni?” zawsze trzeba więc odpowiedzieć funkcjonalny. Oznacza to, że jego powierzchnia musi zapewniać maluchowi komfort podczas zabawy, odpowiednią powierzchnię (no chyba że dookoła „jest woda”, którą aż żal nie wykorzystać podczas zabawy), dostateczną miękkość, by można było się na nim położyć oraz odporność na zabrudzenia połączoną z łatwym doprowadzeniem materiału do stanu sprzed „małej katastrofy”.

Na koniec warto przyjrzeć się ofercie kształtów, kolorów i deseni dywanów do dziecięcej sypialni, a nawet spytać swojego malucha o zdanie. Dzisiejsza oferta dywanów jest niezwykle bogata pod tym względem i zaraz obok modeli kwadratowych i prostokątnym można spotkać takie w kształcie zwierząt, roślin oraz innych figur geometrycznych.

Dodaj komentarz